Komenda Miejska Policji we Wrocławiu prowadzi szkolenia dotyczące bezpieczeństwa seniorów.

Koncepcja „Senior Online”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach naszego województwa i to w jednym czasie. Skierowany jest do głównie do seniorów, a jego cel to podnoszenie bieżące zapoznawanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegania negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa. W poniedziałek (6 września br.) takie właśnie spotkanie odbędzie się o godz. 9.00 i prowadzić je będą policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Celem działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Seniorzy, którzy będą mieli możliwość uczestnictwa w takim spotkaniu profilaktycznym, uzyskają m.in. informacje na temat najczęściej występujących zdarzań z ich udziałem na terenie Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Będą mogli również zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po nim odpowiedzą policjanci.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z policjantami, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką społeczną w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu. Odbędzie się ono 6 września 2021 roku o godzinie 9.00 w serwisie YOUTUBE - profil Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

     Spółdzielnia Mieszkaniowa "Kuźniki" uprzejmie informuje, że zgodnie z otrzymaną pisemną informacją od firmy VECTRA S.A. od  01 września 2021r. nastąpi koniecznością ponownego wyszukania i przestrojenia odbiorników telewizyjnych DVB-T z kanałów K9-K12 na kanały K55-K59.

Pakiety MUX będą dostępne na kanałach K55 do K59 ( częstotliwości 746, 754, 762, 770, 778 MHz ). Prosimy o ponowne wyszukanie programów cyfrowych w odbiornikach telewizyjnych.

Wyżej wymienione zmiany spowodowane są zmianą standardów nadawania przez Telewizję Polską, co umożliwi przesyłanie obrazu w formacie ultra wysokiej rozdzielczości 4K.

Pismo w załączniku.

Załączniki:
Pobierz plik (Pismo VECTRA S.A..pdf)Pismo VECTRA S.A..pdf[ ]526 kB

OGŁOSZENIE

 

       Informujemy, że w dniu 06.07.2021 r. Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział Inwestycyjno - Remontowy w Krośnie planuje rozpoczęcie prac budowlanych, związanych z relizacja budowy gazociągu PE DE 225 dla potrzeb budynków mieszkalnych przy ul. Majakowskiego i ul. Dźwirzyńskiej. Planowany czas prowadzonych prac przewidziany jest na okres około trzech miesięcy.

      W związku z powyższym Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. informuje, że mogą wystapić utrudnienia w ruchu pieszym i samochodowym przy ul. Majakowskiego i ul. Dźwirzyńskiej podczas prowadzenia prac.Kierownictwo budowy przeprasza za utrudnienia i dziękuję za wyrozumialość.