Nr projektu 337

Kuźniki na rolkach - ostatni etap

Opis projektu

Budowa kolorowej ścieżki dla rowerków z nawierzchni bezpiecznej typu EDPM wokół placu zabaw Kuźnia Piratów, budowa ścieżek szutrowych (połączenie z siłownią), zagospodarowanie terenu wejścia od strony ul. Hermanowskiej, budowa "bramy" - wejścia do parku rekreacyjnego wraz ze stojakami na rowery.

Uzasadnienie projektu

W okolicy w zasadzie nie ma miejsca gdzie dzieci (jak i dorośli) mogą bezpiecznie uczyć się jeździć na rolkach, rowerze czy hulajnodze. Wokół są same zniszczone, wyboiste ścieżki betonowe jeszcze z czasów PRL, gdzie trudno jeździ się rowerem nie wspominając o rolkach. Dzięki WBO w bezpośrednim sąsiedztwie na tej samej działce powstała jednak siłownia na powietrzu, plac zabaw Kuźnia Piratów oraz będący w budowie szybki tor dla rowerów, rolek wokół górki. Zwieńczeniem tego projektu jest zagospodarowanie terenu wokół Kuźni Piaratów przez budowę wolnego toru z nawierzchni bezpiecznej dla maluchów oraz zagospodarowanie wejścia od strony ul. Hermanowskiej.

Elementy projektu

1x ścieżka wokół placu zabaw Kuźnia Piratów - nawierzchnia bezpieczna (EDPM)
1x ścieżki szutrowe
8x stojaki na rowery
1x prace ogrodnicze, nasadzenia, ogrody deszczowe
tor do jazdy na rolkach
oświetlenie
mała architektura

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

Nr projektu 363

 Od METALOWCÓW po BYSTRZYCKĄ! Chodnik, ścieżka rowerowa, oświetlenie! KUŹNIKI i GĄDÓW!

 Opis projektu

 Projekt zakłada budowę chodnika, ścieżki rowerowej oraz oświetlenia na odcinku od stacji PKP Kuźniki do sklepu Lidl przy ul. Bystrzyckiej oraz dodatkowe oświetlenie.

 Uzasadnienie projektu

 Mieszkańcy osiedli od dawna czekają na dogodne przejście do linii autobusowej 136 oraz na bezpieczny powrót do domu w godzinach wieczornych.
  Na tym odcinku nie ma chodnika, osoby korzystają z wąskiej ścieżki wzdłuż ulicy, która jest słabo oświetlona i stwarza duże niebezpieczeństwo.

 Elementy projektu

 1 x Chodnik
  1 x Ścieżka rowerowa
  5 x Latarnie

 Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł